RATAN, ABAKA, VODNÍ HYACINT, MAHAGON - popis

Ratan je popínavá rostlina (liána) rostoucí v tropických deštných pralesích jihovýchodní Asie. Ratan používaný pro výrobu nábytku je pěstován v určitých regionech na plantážích. Tím nedochází k ničení deštného pralesa. Jde o rychle rostoucí rostlinu silnou od jednoho do sedmi centimetrů. Dřevo je velmi lehké a ohebné, po napaření a impregnování se z něj vyrábí nábytek, koše a další výrobky. U nábytku se používá jak pro vlastní konstrukci nábytku, tak na povrch nábytku jako výplet.

     výplet z přírodního ratanu

 

Abaka je název pro textilní vlákna z listů a řapíků banánovníku textilního (manilské konopí), který se pěstuje v jihovýchodní Asii. Banánovník textilní je rostlina z čeledi banánovníkovitých. Jde o velmi lehká a pružná vlákna, která jsou také odolná vůči vodě. Používají se k výrobě různých provazů, motouzů, ale také k výrobě výpletů nábytku.

     výplet z přírodní abaky

 

Vodní hyacint je vodní rostlina, která roste na povrchu tropických a subtropických řek, jezer, rybníků a dalších vodních ploch. Řadí se k nejnebezpečnějším invazním druhům rostlin. Původně pochází z Brazílie, ale díky pěknému vzhledu se rozšířila jako okrasná vodní rostlina do celého světa a v oblastech tropů a subtropů zplaněla. Roste také v jihovýchodní Asii. Vlákna ze stonků se používají na výrobu výpletů nábytku.

     výplet z vodního hyacintu

 

Mahagon je označení pro různé druhy listnatých tropických stromů, jejichž dřevo je červenohnědě zabarvené a velmi tvrdé. Kmeny těchto stromů jsou často velmi mohutné. Mahagon se používá na výrobu nábytku. Pro svoji voděodolnost se mahagonové dřevo v minulosti používalo také na stavbu lodí.

     přírodní mahagon

 

Zdroj: Matili, Wikipedie

 

 

 

 

Přihlášení zákazníka

Toto pole nevyplňujte:

Registrace
Zapomenuté heslo

Kontakty

Telefon +420 607 170 904
email

Newsletter

Toto pole nevyplňujte:

 


Italský nábytek, zakázakový nábytek